• FelsefeSinifi.Com
    • "Felsefe merakla başlar" Platon
    • Felsefe yapmak mı lazımdır diyorsunuz, o halde felsefe yapmak lazımdır. Felsefe yapmamak mı lazımdır diyorsunuz, bunu yapmak için yine felsefe yapmak lazımdır. (Aristoteles)

Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji dersleri

Üyelik Girişi
E-Haber
Site Haritası
Hava Durumu

Bilim Felsefesi

Bu ünitede bilime felsefi açıdan bakış, bilimin tarihsel gelişimi, çağdaş bilim felsefesinin tartışmaları, bilimsel bilgiye ulaşmada bilimsel yöntemin rolü, felsefe ve bilim arasındaki ilişki, yaşamla bilim arasındaki ilişki konularıyla birlikte bilim kavramı, felsefi bir tavırla ele alınarak bilim ve felsefe ilişkisi üzerinde durulmuştur. Bilim felsefesinin temel kavramları ve problemleri farklı açılardan ele alınarak bilim kuramları ve görüşleri üzerinde durulmuştur. Bilimi, bitmiş bir faaliyet veya devam eden bir süreç olarak ele alan felsefi kuramlar analiz edilmiştir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Günün Sözü

Öfkeli bakan değil, akıllı bakan korkunç ve tehlikeli görünür: Kuşkusuz insan beyni aslanın pençesinden daha korkunç bir silahtır. (Arthur SCHOPENHAUER)

Nerede canlı bulduysam, orada güç iradesi buldum; hizmet edenlerin iradesinde bile efendi olma iradesi buldum. (NIETZSCHE)

Hep öğrenci kalan insan, öğretmenine borcunu kötü ödüyor demektir. (NIETZSCHE)

FelsefeSınıfı.Com'da Ara
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret1918661